Artykuły w kategorii sprzedaż samochodu

Jak sprzedać samochód - poradnik

Jak sprzedać samochód - poradnik

Zdecydowałeś sprzedać swój samochód. Zastanawiasz się czy lepiej zrobić to na własną rękę czy może oddać auto do komisu. Za komisem przemawia przede wszystkim szybkość zbycia. Lepiej jednak kwestię sprzedaży wziąć we własne ręce. W zależności od wieku pojazdu możemy zyskać nawet kilka tysięcy złotych (im auto młodsze tym więcej).

więcej

Przygotowanie samochodu do sprzedaży

Przygotowanie samochodu do sprzedaży

Codzienna eksploatacja wpływa na stan użytkowanego pojazdu. Na karoserii pojawiają się zabrudzenia, plamy, rysy, a wewnątrz panuje bałagan, wozimy niepotrzebne przedmioty, które zajmują skrytki, półki, bagażnik.

więcej

Formalności po sprzedaży auta

Formalności po sprzedaży auta

Po sprzedaży samochodu dotychczasowy właściciel musi przekazać kupującemu dowód rejestracyjny oraz jeśli była wydana - kartę pojazdu. W terminie 14 dni w firmie ubezpieczeniowej oraz w terminie 30 dni od dokonania transakcji w Wydziale Komunikacji należy zgłosić fakt zbycia pojazdu przedkładając umowę kupna-sprzedaży.

więcej

Gdzie sprzedać samochód

Gdzie sprzedać samochód

Decydując się na sprzedaż samochodu mamy szereg możliwości do wyboru. Warto pomyśleć o kilku opcjach jednocześnie, gdyż dzięki temu zwiększamy szanse na szybką sprzedaż. Wachlarz możliwości jest spory jednak najłatwiej i najszybciej zacząć od umieszczenia ogłoszenia w Internecie.

więcej

Fotografia motoryzacyjna

Fotografia motoryzacyjna - zdjęcia auta do ogłoszenia

Przygotowując samochód do sprzedaży warto zadbać o dobre fotografie naszego pojazdu. Starannie wykonane zdjęcia, ukazujące pełny obraz auta wpłyną na większe zainteresowanie klientów naszym pojazdem, a także spowodują wzrost zaufania do sprzedającego.

więcej

Sprzedaż samochodu na allegro

Sprzedaż samochodu na allegro

Decydując się na wybór allegro jako platformy sprzedażowej otrzymujemy dostęp do tysięcy odwiedzających. Jeśli mamy przygotowane niezbędne materiały - zdjęcia, opis to przygotowanie aukcji zajmie nam kilka chwil. Po wysłaniu ogłoszenia jest ono widoczne od razu.

więcej