Artykuły w kategorii kupno samochodu

Kupno samochodu używanego - wskazówki, porady

Kupno samochodu używanego - wskazówki, porady

Zakup wymarzonego samochodu to chwila, na którą czekamy z niecierpliwością i utęsknieniem. W takiej sytuacji nasze emocje to zły doradca. Szukając samochodu trzeba z dystansem podejść do każdego oglądanego pojazdu i na spokojnie sprawdzić wszystkie ważne punkty, dzięki którym uzyskamy informacje o stanie auta.

więcej

Formalności po zakupie samochodu

Formalności po zakupie samochodu

Po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży na kupującym spoczywa dopełnienie w określonym czasie niezbędnych spraw formalnych. W terminie do 30 dni od podpisania umowy należy zarejestrować pojazd w Wydziale Komunikacji.

więcej

Jak sprawdzić rzeczywisty przebieg samochodu

Jak sprawdzić rzeczywisty przebieg samochodu

Proceder cofania liczników w samochodach jest coraz częściej spotykany. Pojazdy sprowadzone do Polski z za zachodniej granicy głównie z silnikami diesla oraz w nadwoziu kombi, które były użytkowane w firmach mają wysokie przebiegi i są sprzedawane ze względu na wysokie koszty związane z ich naprawami.

więcej

Jak poznać auto po wypadku

Jak poznać auto po wypadku

Przeglądając ogłoszenia łatwo zauważyć, że większość z oferowanych pojazdów jest opisana jako bezwypadkowe. Niemiłe rozczarowanie następuje podczas oględzin, kiedy to zauważamy mankamenty, które już na pierwszy rzut oka powinny dać do myślenia.

więcej

Jak sprawdzić, czy samochód nie jest kradziony

Jak sprawdzić, czy samochód nie jest kradziony

Plaga kradzieży samochodów na naszych ulicach z roku na rok maleje jednak wciąż jest to kilkanaście tysięcy sztuk rocznie. Nasuwa się więc pytanie, czy w ogóle jesteśmy w stanie w jakikolwiek sposób ustrzec się przed zakupem takiego pojazdu, a jeśli tak to jak tego dokonać.

więcej

Zastaw rejestrowy - bankowy, skarbowy na samochodzie

Zastaw rejestrowy - bankowy, skarbowy na samochodzie

Przed zakupem samochodu dużą uwagę zwracamy na jego wygląd, stan techniczny, wyposażenie. Rzadko jednak zastanawiamy się nad sytuacją prawną danego egzemplarza. Może się zdarzyć, że auto jest objęte zastawem rejestrowym stosowanym przez banki będącym formą zabezpieczenia spłaty kredytu lub zastawem skarbowym.

więcej

Kupno samochodu za granicą

Zakup samochodu za granicą i rejestracja w kraju

Wyjazd za granicę w poszukiwaniu wymarzonego samochodu to dostęp nie rzadko do ciekawych modeli w dobrym stanie. Sam proces zakupu nie różni się zbytnio od tych obowiązujących w naszym kraju z tym, że jest więcej formalności do załatwienia.

więcej

Zdekodowanie vin

Zdekodowanie informacji o samochodzie zawartych w numerze VIN

Vin to skarbnica wiedzy o aucie. Składa się z 17 znaków - cyfr i liter. Umożliwia kupującym decydującym się na zakup samochodu przede wszystkim używanego na poznanie jego kluczowych parametrów i historii. Dowiemy się m.in. czy i ile auto miało wypadków, jaki ma przebieg, czy nie był kradziony.

więcej